Sveiki atvykę į Kupiškio mokyklos “Varpelis” internetinę svetainę!
Kupiškio  mokykla „VARPELIS“

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Vytauto g. 26, LT-40115 Kupiškis
  • Tel. + 370 459 35 297
  • Mob. Tel. 8 687 04 951
  • E. p. varpelis.kupiskis@gmail.com

  • Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, įstaigos kodas 190041033
Mano dienynas
Patyčių dėžutė
Kupiškio savivaldybė

Švietimo ministerija

Gerumo pamokos – vaikystėje

Jau septintus metus ,,Drugelių“ grupės mokytojos organizuoja akciją ,,Padėk beglobiui gyvūnui“, apjungiančią visą mokyklos bendruomenę – ugdytinius, tėvelius, globėjus. Ir šį pavasarį kvietėme pagal galimybes padėti Utenos gyvūnų globos namų augintiniams.

             Grupėse, klasėse vyko pokalbiai apie benamius gyvūnus, jų išgyvenimo galimybes, globos įstaigas, kuriuose apgyvendinami šunys ir katės. Vaikai ir mokiniai ugdėsi socialines-emocines kompetencijas – empatiją silpnesniam, nuskriaustam, plėtojo suvokimą, kaip galima padėti, pagelbėti, nudžiuginti benamius gyvūnus. Kiekviena grupė, klasė turėjo ,,dovanų dėžutes“, kur rinko sausą maistą, konservus, kraiką globotiniams.

              Ir štai, atėjo diena, kai mokyklos atstovai visas surinktas gėrybes autobusu nugabeno į Utenos gyvūnų globos namus, kur darbuotoja  juos maloniai priėmė, suteikė galimybę susipažinti gyvai su priglaustais šunimis ir katėmis, papasakojo įdomių istorijų. Įspūdžių buvo daug ir visokių, pirmiausia – atjauta, gailestis nuskriaustiesiems, nusivylimas neatsakingais žmonėmis, kurių neapgalvoti poelgiai sukėlė daug kančių gyvūnams ir ,žinoma, meilė pūkuotiems padarėliams, kurie tikrai jos labai nusipelnė.

             Išvykos metu vaikai džiaugėsi, kad jų gerumo dėka, mažieji draugai pasilepins skanesniu kąsneliu, žais padovanotais žaislais ar miegos naujutėlaičiame guolyje. Juk dalinama širdies šiluma sugrįžta dešimteriopai.

                                                                                                            ,,Drugelių“ grupės mokytojos