Sveiki atvykę į Kupiškio mokyklos “Varpelis” internetinę svetainę!
Kupiškio  mokykla „VARPELIS“

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Vytauto g. 26, LT-40115 Kupiškis
  • Tel. + 370 459 35 297
  • Mob. Tel. 8 687 04 951
  • E. p. varpelis.kupiskis@gmail.com

  • Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, įstaigos kodas 190041033
Nuorodos
Mano dienynas
Patyčių dėžutė
Kupiškio savivaldybė

Švietimo ministerija

INICIATYVA – AUGALŲ ŽAVADIENIS

                Dalyvavome respublikiniame įstaigų, vykdančių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas  projekte   „AUGALŲ ŽAVADIENIS“.

                Tarptautinė žavėjimosi augalais diena, dar vadinama „Augalų Žavadieniu“, švenčiama visame pasaulyje.

                Augalai gamina deguonį, kuriuo kvėpuojame, maitina, rengia, gydo, teikia medžiagas gyvenamam būstui, kuria nuostabius kraštovaizdžius, įkvepia kurti meno šedevrus. 

                Iniciatyvos tikslas – kuo daugiau žmonių visame pasaulyje paskatinti žavėtis augalais, kalbėti apie augalų reikšmę mūsų kasdienybėje – nuo žaliosios aplinkos iki maisto, nuo ekologijos iki miškų ir net tokių ne maisto produktų kaip popierius, mediena, chemikalai, vaistai ar energija.

               Sėklytes į žemę jau beriame kovo mėnesį. Vaikučiai laisto, prižiūri, supranta, kad saulutės spindulėliai apšviečia augalėlius. Pavasarį stebime gamtą, džiaugiamės pirmais pumpurėliais ir žiedeliais.

               „Augalų Žavadienis“  vyko mokyklos kieme. Grupių vaikai parodė savo, ir pasigrožėjo kitų vaikučių sodinukais. Kiekviena grupė paruošė trumpą savo ,,daržo“ pristatymą. Visą dieną paroda galėjo grožėtis tėveliai, mokyklos bendruomenė.

               Visi augalėliai keliauja į mokyklos daržą, pas vaikučius į šiltnamius namuose. Ir toliau vaikai prižiūri, augina, džiaugiasi daržovėmis, gėlėmis.

 

   Ikimokyklinio ugdymo mokytoja  Daina Šimėnė